Żyrandol glamour- czym się wyróżnia?

Żyrandol glamour charakteryzuje się eleganckim, wyrazistym designem, który dodaje wnętrzu niepowtarzalnego klimatu. Znajduje zastosowanie jako główne źródło światła, ale pełni także funkcję elementu dekoracyjnego. Wybierając jego model, można wpłynąć na aranżację wnętrza. Producenci  oferują ich szeroki wybór, dzięki czemu z łatwością można dopasować produkt do własnych potrzeb i charakteru wnętrza. 

Żyrandole glamour – oświetlenie i dekoracja

Żyrandol stanowi najczęściej główne źródło światła. Umieszczony jest zatem zwykle w centralnym punkcie, zwracając wzrok i uwagę. Dopasowując właściwe do niego miejsce, należy uwzględnić optymalną jego wysokość. Jeśli będzie znajdować się zbyt wysoko, może nie być widoczny. Nisko opuszczony może stanowić przeszkodę podczas przemieszczania się po pokoju, zwłaszcza dla wyższych członków rodziny. Warto zatem pamiętać o wyregulowaniu jego wysokości. Specjaliści twierdzą, że powinien być umieszczony co najmniej 2 metry nad poziomem podłogi. Wiele osób decyduje się na zakup modelu z regulowaną wysokością, dzięki czemu można bez problemu dopasować jego długość do indywidualnych potrzeb.

Jaki żyrandol wybrać?

Na rynku dostępny jest różnorodny wybór żyrandoli w stylu glamour. Wśród nich ważnym wyznacznikiem jest kolor, dlatego można wyróżnić:

największą popularnością cieszą się:

Dużym ułatwieniem są lampy posiadające mechanizm linkowy, który pozwala regulować wysokość lampy, a także poziom natężenia oświetlenia. Żyrandol, który umieszczony jest bezpośrednio pod sufitem rozświetla cały pokój, zapewniając doskonałą widoczność. Typ żarówki decyduje z kolei o barwie światła, co sprawia, że można także zdecydować o rodzaju nastroju. Do wyboru mamy ciepłe, domowe światło oraz przeciwstawne, czyli ostre, zimne. Wybierając żyrandol, należy dopasować jego model do aranżacji wnętrza. Warto uwzględnić wyposażenie pomieszczenia, jego wielkość, dominujące kolory, jak i kształty.