Jak dobrać gałki do szafek?

Gałki meblowe należą do najbardziej potrzebnych gadżetów w każdym mieszkaniu. Dzięki nim otwieranie szafek i szuflad może być łatwe. Pewnym problemem może jednak być dobór gałek do mebli, które będą prezentowały się doskonale. Jak więc je dobrać? Czym się kierować?

Styl mebli

Gałki do szafek tutaj nie są zbyt duże, ale mają ogromny wpływ na to, jak prezentują się same meble. To detal, który robi ogromną różnicę. Stąd też zmiana gałek może sprawić, że całość będzie prezentowała się w zupełnie inny sposób. Warto wiedzieć, że czasami to właśnie zmiana gałek od szafek jest najprostszym i najszybszym sposobem na remont mebla. Trzeba więc pamiętać, by gałki do mebli dobierać z rozwagą. Pod uwagę trzeba wziąć styl mebla. Jeśli jest on ciężki i masywny, to również gałka powinna taka być. Jeśli jest nowoczesny i minimalistyczny, to dobrze ozdobi go niewielka gałka o prostym kształcie.

gałki do szafek

Zalety użytkowe

Z racji tego, że gałkę od szafki zwykle trzeba użyć przynajmniej kilka razy dziennie, to powinna ona być łatwa w użytku. Chodzi o to, by można było bez trudu ją użyć. Nie powinna więc być niepraktyczna. Dużym atutem jest jeśli leży dobrze w dłoni i łatwo jest za nią pociągnąć. Gałka jest wygodniejsza w użyciu niż klamka i wymaga mniej siły, więc koniecznie musi być stabilnie przymocowana od frontu meblowego. Warto o tym pamiętać, by nie mieć niemiłej niespodzianki w formie gałki, która po prostu została komuś w dłoni. Nowoczesne modele wykorzystują jednak rozwiązania, dzięki którym nie trzeba bać się takiej sytuacji.