Jakie japońskie plakaty można powiesić w różnych pomieszczeniach?

Ludzie coraz częściej interesują się kulturą azjatycką, a już zwłaszcza japońską. Nie dziwi zatem popularność plakatów, które dotyczą tamtych obyczajów, krajobrazów, filmów albo animacji. Które japońskie grafiki najlepiej ozdobią ściany w różnych pomieszczeniach domu? 

Salon 

Japońskie plakaty świetnie mogą sprawdzić się w salonie, dzięki czemu zapełnią puste i nudne ściany. Motywy z kraju kwitnącej wiśni idealnie dopasują się do orientalnego wystroju. Sprawdzić się tu może plakat góry Fudżi, lodowe rzeźby Hokkaido czy malownicze krajobrazy Okinawy. Przy bardziej eleganckim wnętrzu warto postawić na ujęcia z klasycznych filmów japońskich: 

  • o tematyce samurajskiej
  • o życiu w Tokio 
  • z charakterystycznych horrorów japońskich w rodzaju „The Ring” 

Plakat Japonia wspaniale może wyglądać w wersji czarno-białej, co nadaje mu dodatkowego klimatu. Dobrze na ścianie w salonie mogą wyglądać kolorowe ujęcia najważniejszych japońskich miast. Pięknie mogą prezentować się plakaty ze świątyniami w Kioto, wizerunkiem buddy w Kamakurze czy wieżowców w centrum Tokio. 

plakat japonia

Pokój dziecięcy 

Plakaty mogą skupiać się również na animacjach i komiksach z Japonii, które nazywa się anime i mangą. Dzieci coraz częściej inspirują japońskie grafiki z ich ulubionych seriali. Ogląda ich też zresztą sporo dorosłych i nie mają problemów z wieszaniem plakatów o takiej tematyce. Bardzo popularne wśród najmłodszych są motywy z takich seriali jak Dragon Ball, Bleach albo Naturo. Wiele z animacji jest znacznie poważniejszych i mogą dotyczyć starszych dzieci. W ich wypadku sprawdzą się japońskie plakaty o bohaterach z seriali Fullmetal Alchemist, Neon Genesis Evangelion lub Violet Evergarden w przypadku dziewczynek.