Jakie zalety mają dywany vintage?

Wnętrzarskie style wracają do przeszłości. Dużą sławą cieszą stylizacje nawiązujące do pomieszczeń retro oraz już choćby nie tak dawny przecież PRL, nomen omen niezwykle znany w ostatnim czasie, klasyfikuje się do tejże grupy. Vintage, rustic, prowansja lub nadmieniony PRL prowadzą prymat na salonach, również tychże uważanych za innowacyjne. Dywan to jeden spośród niezwykle istotnych składników stylizacji. By zatem również te nurty mogły poszczycić się charakterystycznymi dla siebie ozdobami posadzek sektor proponuje interesujące, stylizowane na retro dywany, będące często jedną spośród najlepszych dekoracji takich pomieszczeń.

Dywan vintage – charakterystyka

Niezwykle charakterystyczną cechą dywanów rodzaju vintage oraz retro jest ich celowe stylizowanie oraz postarzanie. Dzięki temu zyskują one niezwykle dostojnego oraz pięknego charakteru. Takie celowe postarzanie może następować zarówno przez odniesienie do starych modeli perskich, jednak również na przykład do układów znanych z południowoamerykańskiej kultury Azteków. Wielokrotnie są również nawiązania do lokalnego modernizmu lat dwudziestych dwudziestego wieku.

Dywan Vintage – dobry dodatek do innowacyjnego pomieszczenia

Innowacyjne pomieszczenia minimalistyczne wielokrotnie nie chodzą w parze z tradycyjnymi dywanami. Nie sprawdza się w nich dywan okrągły, za to idealnie łączy się z nimi dywan Vintage i dywan Retro. Dywany vintage to tekstylia podłogowe zrobione przy wykorzystaniu tradycyjnych technik. Ze względu na proponowane wzornictwo i barwę dywany vintage doskonale sprawdzają się w pomieszczeniach podpartych w stylu przemysłowym oraz loftowym.

dywany vintage

Barwa

Jak w wypadku wszelkich dywanów, tak również tu należy stosować się do generalnie działających reguł łączenia odcieni. Należy pamiętać, iż jasne dywany pozwolą wizualnie zwiększyć pomieszczenie, w którym je umieścimy. Te w ciemniejszej barwie zmniejszą je, chociaż zarazem nadadzą mu przytulność. Dobierając kolorystkę dywanu, należałoby zastanowić się nad zastosowaniem pomieszczenia, w jakim go położymy.