Na co zwrócić uwagę wybierając lustro okrągłe drewniane do łazienki?

Modne i stylowe lustro okrągłe drewniane może okazać się najlepszą dekoracją łazienki, dlatego też tym bardziej warto poświęcić nieco czasu, aby wybrać oryginalny dodatek. Aby dokonać udanego zakupu należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych elementów.

Wielkość i kształt

Aby wybrać dobre drewniane lustro okrągłe na pasku/sznurze warto zwrócić uwagę na jego wielkość i kształt. Jeżeli chodzi o wielkość to mowa tutaj oczywiście o szerokości i długości tafli szkła. W łazience im większe lustro tym lepiej. Doświadczeni projektanci aranżacji wnętrz na każdym kroku podkreślają, że lustro okrągłe drewniane powinno mieć identyczną szerokość jak umywalka albo tylko nieznacznie mniejszą. Lustra wychodzące poza szerokość umywalki są zdecydowanie bardziej funkcjonalne i wbrew pozorom wcale nie prezentują się najgorzej. Lustro okrągłe idealnie pasować będzie do umywalek, które mają łagodne i opływowe linie. Przy kanciastych formach zdecydowanie lepszym wyborem są z kolei prostokątne lustra. Kluczem do sukcesu jest to, aby poszukać idealnej harmonii i spójności stylizacji.

Lustra z ramą czy bez?

Drewniane lustro okrągłe na pasku/sznurze (np. takie: https://tutumi.pl//dom/salon/lustra.html) może występować w wersji z ramą albo bez ramy. Każde rozwiązanie ma oczywiście swoje zalety i wady. Wielu renomowanych producentów w obecnym sezonie stawia na dekoracyjne ramy, dzięki którym można ożywić nieco ponure łazienki. Srebrzyste i złociste ramy królowały kilkanaście lat temu, ale w dalszym ciągu można je spotkać przy wielu aranżacjach. Ciekawą propozycją są nowoczesne ramy wykończone elegancką ceramiką albo żywicą syntetyczną. Osoby, które cenią sobie minimalizm i prostotę mogą wybrać drewniane lustra bez ram, które są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości. Oryginalne lustra bez ram bardzo często można spotkać we wnętrzach hi-tech albo w łazienkach loftowych. Dużym atutem luster bez ram jest atrakcyjna cena.