Dywan shaggy – jaki to jest typ dywanu oraz do jakiego wnętrza nada się najlepiej?

Tłumacząc nazwę dywanu, shaggy znaczy po prostu kudłaty, włochaty. Te „włochate” dywany charakteryzują się długim poszyciem. Długie i gęste pokrycie sprawia, że dywan jest bardzo miękki, miły w dotyku i w dodatku ciepły.

Do jakiego wnętrza nada się najlepiej?

dywan shaggy koło rzymski

dywan shaggy pochodzi z oferty sklepu EUREKA

Dywany shaggy dobrze sprawdzą się w praktycznie każdym pomieszczeniu. W pokoju dziecięcym zapewni ciepło oraz sprawi, że pokój stanie się bardziej przytulny a dziecko będzie odczuwać komfort. Ten typ dywanów doskonale sprawdzi się także w sypialni czy biurze. Zapewni pomieszczeniom świetny wygląd, zwłaszcza jak posiada szeroki wybór kolorów. Spełni funkcje nie tylko ślicznej i praktycznej ozdoby, ale także sprawi, że poranki staną się lepsze. Nie ma nic lepszego niż obudzenie się i poczucie pod stopami miękkiego dywanu. Najbardziej zaskakujący będzie fakt, że dywany te znajdują zastosowanie także w łazience. W tym wypadku najlepsze będą małe dywaniki, których kształt jest całkowicie zależny od nas i powierzchni, jaką dysponujemy.

Jak o nie dbać?

Dywany te są odporne na różnego typu odkształcenia czy wgniecenia, dzięki czemu będą dobrze wyglądać przez wiele lat. Jednak materiał, z którego są stworzone, wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Z racji na długie, mierzące do 7 centymetrów runo, zaleca się częste i regularne odkurzanie, tak aby pozbyć się zgromadzonych zanieczyszczeń. Warto stosować plastikową i gładką końcówkę, ponieważ szczotka z włosiem mogłaby uszkodzić, a nawet całkiem zniszczyć dywan. Dlatego też najlepiej przed pierwszym czyszczeniem warto zapoznać się z informacjami zamieszczonymi na metce. Ze względu na wymagania dotyczące pielęgnacji dywanów, częściej wybiera się mniejsze rozmiary.

Podsumowując, dywany shaggy znajdą zastosowanie w dosłownie każdym pomieszczeniu, niezależnie od jego przeznaczenia. Dodatkowo zapewni pokojowi doskonały wygląd i sprawi, że będzie on bardziej przytulny.