Dywany szare – niedocenione piękno w domu

Szare dywany z pozoru wydają się nieciekawie i nudne. Ale mają wiele zalet i nawet nie trzeba Christiana Greya, żeby je wymienić. Szary – uważany za ulubiony kolor introwertyków – zawsze będzie uzupełniać wystrój domu. Przy odrobinie wprawy szary doda trochę stylu i ciekawy dodatkowy akcent. Ponadto do szarych kolorów można zaliczyć odcienie srebrnych barw, które mogą być istotnym nośnikiem elegancji i wyrafinowania.

Uniwersalne zalety szarych dywanów

Dywany szare są odpowiednim dodatkiem do białego otoczenia. To natomiast od zawsze jest uniwersalnym i nowoczesnym, a jednocześnie prostym wzornictwem do osiągnięcia. Nie jest to zbyt skomplikowane i nadal można zapewnić wyjątkowość pomieszczeniu. Ale szary dywan będzie się dobrze komponował nie tylko z bardziej ciemnymi wnętrzami morskimi, pomarańczowymi czy zieleniami. Ze względu na neutralność i bycie zawsze czymś pomiędzy szary kolor będzie odpowiedni zarówno do chłodnych jak i ciepłych wnętrz.

Zasady powszechnie znane

Dywany w pastelowych odcieniach takie jak jasnoniebieski, zielony, fioletowy pomagają w nadaniu chłodnej i pogodnej atmosfery. Te kolory są dobre do pomieszczeń takich jak biuro, gabinet w domu czy pokój dziecięcy. Chłodna, elegancka paleta kolorów może sprawiać wrażenie bardziej zamkniętej przestrzeni, więc można właśnie użyć szarego dywanu, aby przestrzeń mieszkalna wydawała się bardziej otwarta i nowoczesna. Kolory, takie jak odcienie pomarańczy, czerwieni i żółci, są bardziej energiczne i dodają żywego charakteru przestrzeni.

Praktyczna funkcjonalność

Dywany szare są idealne do miejsc o dużym natężeniu ruchu, ponieważ zamaskują zabrudzenia, w jeśli będzie wykonany z odpowiedniego materiału jak juta albo poliamid przez wiele lat utrzyma zewnętrzną teksturę. Szary dywan sam w sobie jest dość bogaty, więc dodanie go do nudnego pokoju będzie pasować do otoczenia, czyniąc dywan głównym punktem przestrzeni życiowej.

Szary to też srebro, nie?

Srebrne dywany w niektórych odcieniach również można zaliczyć do dywanów szarych. Te odcienie są zwykle dodawane, aby przygasić nieco żywe kolory we wnętrzach. Łączy się je z większością znanych kolorów. Dodatkowo dywany szare można łączyć ze srebrnymi, tworząc odpowiednie kombinację obu tych dywanów, dzięki czemu można je dopasowywać do osobistego stylu lub upodobań.

Nie tylko jednolite

Szary i srebrny ładnie się ze sobą łączą, ale dywany szare to nie tylko jednolite barwy dywanów. Są też dostępne w kratkę i paski oraz w wiele innych wzorów, które można wykorzystać w domu, sprawiając, że wnętrze będzie wyglądać bardziej oficjalnie (np. gabinet), nowocześnie (duży pokój lub salon), albo klasycznie (pokój dzienny) czy minimalistycznie (pokój na co dzień).

Dywan szary – oferta sprzedażowa dostępna na SklepEureka.pl.