Obrazy w nowoczesnych wnętrzach

Miłośnicy sztuki nowoczesnej chętnie ozdabiają swoje domy ciekawymi obrazami abstrakcyjnymi. Często są to reprodukcje znanych XX wiecznych artystów, obrazy malowane lub drukowane na płótnie czy grafiki. Intensywność barw i dynamika tych obrazów powoduje, że cieszą się one sporą popularnością. Dopasowane do stylu wnętrza, dzięki swej oryginalnej i intrygującej tematyce przyciągają wzrok, stając się wspaniałą ozdobą.

Kolorowe i asymetryczne obrazy abstrakcyjne

W obrazach abstrakcyjnych świat przedstawiany jest w formie zgeometryzowanej lub w postaci płynnych linii i kolorowych plam. Artyści przedstawiają rzeczywistość w sposób mocno subiektywny, oddając swoje emocje. Obrazy te zachwycają swoją kolorystyką i formą.
W minimalistycznych, współczesnych wnętrzach obrazy abstrakcje tworzą klimatyczne wnętrza. Można nimi ozdobić cały dom. Dostępne są w formie wieloczęściowych obrazów i tryptyków, w różnych rozmiarach, na płótnie lub szkle. Za pomocą obrazów abstrakcyjnych można stworzyć oryginalną i nowoczesną aranżację wnętrza.

obraz abstrakcja

Oryginalna ozdoba salonu

Obrazy abstrakcyjne mogą być świetną ozdobą salonu. Warto zastanowić się jednak czy obraz abstrakcja ma dopełniać aranżację wnętrza, czy ma być jego silnym akcentem lub czy powinien się delikatnie w to wnętrze wkomponować. Od tego zależeć będzie kolorystyka i forma obrazu abstrakcyjnego.
Obrazy asymetryczne z bogatą i intensywną kolorystyką z pewnością staną się silnym akcentem domu o dużych przestrzeniach i minimalistycznie urządzonym wnętrzu. Na tle jasnych lub nawet ciemnych mebli będą wspaniale widoczne i przełamią jednostajną kolorystykę pomieszczenia.