Rodzaje dywanów w paski

Jednym z najczęściej wybieranych dodatków do wystroju wnętrza jest dywan. Dywany produkowane są najróżniejszych kształtach i kolorach. Niektóre z nich posiadają wymyślne wzory, inne zaś są całkiem proste. Do tej pierwszej grupy należą dywany w paski. Stanowią one ciekawe uzupełnienie w wyglądzie pomieszczenia i dają duże pole do popisu, jeśli mowa o eksperymentach z wystrojem domowego wnętrza. Jakie rodzaje takich dywanów można znaleźć na rynku?

Rodzaje dywanów w paski

Jest ich całe mnóstwo. Jedne to zwyczajne, klasyczne dywany w proste, równoległe pasy, inne zaś są pokryte są artystycznymi wzorami. 

Pasy równoległe

Dywan w paski równoległe jest podstawowym typem takiego produktu. Przedmioty tego rodzaju pokryte są pasami o różnej grubości i barwie. Cechą charakterystyczną jest to, że poszczególne warstwy są ułożone równolegle do siebie i nie przecinają się oraz na siebie nie nachodzą. 

Pasy w formie geometrycznych kształtów

Istnieją również dywany, na których paski zostały rozłożone w postaci rozmaitych, nieregularnych kształtów. Przykładem są dywany z paskami o postaci labiryntu lub dywany z pasami układającymi się w przecinające się korytarze.

Artystyczny nieład

Ten typ nie charakteryzuje się żadną regularnością we wzorach zamieszczonych na dywanie. Jest to najczęściej połączenie pasów o różnej grubości, kształcie i w różnych barwach, które przecinają się i nachodzą na siebie w dowolny niemalże sposób. Barwy pasów obecnych na takich przedmiotach również nie charakteryzują się żadną regularnością – każdy z nich może być w innym kolorze.

Gdzie kupić dywany w paski

Przedmioty tego typu można zakupić na dwa sposoby – w sklepach tradycyjnych oraz za pośrednictwem internetu. W przypadku kupna dywanu zalecana jest opcja pierwsza. Udanie się do sklepu i zobaczenie produktu na własne oczy pozwoli lepiej ocenić, czy będzie on dobrze komponował się z wystrojem domu. Pozwoli to uniknąć wpadki w postaci zakupu dywanu, który nie wpasuje się swoim wyglądem do reszty pomieszczenia.