Wnętrza, w których można czuć się dobrze

Nie od dziś wiadomo, że przestrzeń, w której się znajdujemy, istotnie wpływa na nasze samopoczucie. Kolorystyka, światło oraz przestrzeń wpływają na nasz nastrój.  Aby jak najlepiej wyeksponować ulubione zdjęcia i obrazy, warto dodać kontrastowe passe partout.

Otoczenie a nastrój

W zależności od przeznaczenia każde pomieszczenie powinno spełniać swoją funkcję. Wzbudzać inne emocje i nastrajać do konkretnych aktywności. Odpoczynek, praca czy nauka wymagają odpowiedniej oprawy. Aby móc efektywnie funkcjonować, warto poświęcić chwilę na wystrój wnętrza, w którym spędza się najwięcej czasu.

  • Przestrzeń do pracy powinna być przede wszystkim funkcjonalna. Neutralność designu zapewni skupienie i komfort, a gładkie passe partout z Galerii Plakatu ujednolici dekoracje.
  • Miejsce idealne do odpoczynku jest łagodne oraz uspokajające. Agresywne kolory i jaskrawe światło mogą utrudniać przygotowanie się do snu. Sypialnia jest pomieszczeniem stworzonym do delikatnych barw, przytłumionego światła i dyskretnych dodatków.
  • Zupełnie inne oczekiwania stoją przed pokojem do zabawy. Najmłodsi chętniej przebywają w radosnych, kolorowych miejscach. Świetnie sprawdzą się również obrazy o intensywnych barwach, przyciągną wzrok nawet najmniejszych niemowląt. Często do wystroju dziecięcego pokoju lepiej pasują rodzinne zdjęcia. Dzięki kolorowemu passe partout, z pewnością ożywią nawet minimalistyczne wnętrze.

Wymiana passe partout – prosty sposób na zmianę wystroju

Co jednak w sytuacji, gdy perfekcyjnie zaprojektowane wnętrze straci na świeżości? Choć meble i dodatki dalej są atrakcyjne, to po pewnym czasie przestają zachwycać. Nie zawsze konieczny jest pełny remont. Zwykle wystarczy drobna zmiana, aby wprowadzić poczucie nowości. Szybkim i efektownym sposobem, jest wymiana passe partout. Dzięki temu prostemu zabiegowi, opatrzone wnętrze na nowo stanie się interesujące.