Biurko w stylu loft – ciekawe i nowoczesne wzornictwo

Miejsce pracy kojarzy się przede wszystkim z biurkiem. Biurko powinno być praktyczne i funkcjonalne, ale również estetyczne. Coraz większą popularnością cieszy się styl loftowy. Biurko loft wygląda nietuzinkowo, a przy tym praca przy nim to sama przyjemność.

Biurko loftowe z szufladami czy bez?

Styl industrialny charakteryzuje się przede wszystkim minimalizmem i surowością. I takie też są biurka w stylu loftowym. Bardzo wiele modeli składa się z podstawy i blatu. Aczkolwiek takie rozwiązanie nie w każdym miejscu się sprawdzi. Na szczęście można znaleźć również wiele biurek w stylu loftowym z szufladami, dodatkowym regałem czy półkami. W gabinecie, w którym podczas pracy trzeba mieć dostęp do dokumentów, musi znaleźć się biurko z szufladami. W miejscu, w którym praca polega jedynie na kontakcie z komputerem najlepiej sprawdzi się minimalistyczne biurko z samym blatem.

Biurko loftowe – idealne połączenie drewna i metalu

Meble wykonane w stylu industrialnym mają surowy design. Najczęściej wykonane są one z metalu z połączeniu z drewnem. Taka para świetnie się sprawdza. Biurko w stylu loft (zobacz ten model) z czarnymi, metalowymi nogami i drewnianym blatem jest absolutnym hitem. Wygląda nietuzinkowo, niezwykle awangardowo, a zarazem elegancko. Dodatkową zaletą takiego połączenia jest fakt, iż są to materiały bardzo trwałe. Drewno jest naturalne, a zatem jest idealnym wyborem dla osób ceniących naturalne piękno. Metal natomiast jest niezwykle trwały, dzięki temu wytrzyma niejedno uderzenie.

Gdzie kupić biurka w stylu loftowym?

Oferta sklepów meblowych jest bardzo szeroka. Biurka w stylu loft można znaleźć w sklepach stacjonarnych oraz internetowych. Sklepy online oferują znacznie bogatszą ofertę biurek w atrakcyjniejszych cenach niż w tradycyjnych sklepach. Przed zakupem należy jednak bardzo dokładnie zapoznać się z opisem i sprawdzić, z jakich materiałów został wykonany mebel.