Jak wybrać łóżko do małej sypialni?


Często sypialnia jest małym pomieszczeniem, ponieważ głównie się tu śpi. W małych mieszkaniach sypialnia pełni także funkcje garderoby, w której znajduje się duża szafa do przechowywania wielu rzeczy. Do takiej sypialni najlepiej sprawdzi się łóżko 140×200, nawet jeśli mają spać na nim dwie osoby. Jest to wystarczająca ilość miejsca, by komfortowo się wyspać.

Nowoczesne łóżka do sypialni 140×200


Nawet niewielka przestrzeń może być zaaranżowana z głową. Świetnym pomysłem jest łóżko sypialniane 140×200, które posiada wewnętrzne szuflady do przechowywania. Może mieć także podnoszony materac do góry, dzięki czemu można zyskać ogromną przestrzeń. Można tu trzymać pościel, koce, poduszki oraz rzeczy, które da się ułożyć na płasko. Umieszczone pod stelażem szuflady mogą uwolnić półki znajdujące się w szafie z rzeczy, które nie są używane codziennie. Łóżko do sypialni 140×200 może być niezwykle wygodne i posiadać tapicerowane wezgłowie, dzięki któremu można oprzeć się i czytać książki na łóżku.

Jaki model łóżka wybrać?


Do małej sypialni najlepiej pasują łóżka sypialniane 140×200 w jasnych kolorach. Design łóżka ma ogromne znaczenie, ponieważ ciemne kolory i ogromne wezgłowie może przytłoczyć przestrzeń i niekorzystnie wpłynąć na sypialnię. Nowoczesne łóżka do sypialni 140×200 w jasnych kolorach i z delikatnym wezgłowiem dadzą wrażenie lekkości i optycznie powiększą przestrzeń. W małej sypialni lepiej postawić na wersje minimalistyczne małżeńskiego łóżka. Lekka budowa i mały zagłówek będą dobrze wyglądać i pełnić swoją funkcję. Doskonale sprawdzi się tu styl skandynawski lub industrialny, zaletą mniejszych modeli, jest fakt, że są to tanie łóżka do sypialni 140×200, mają o wiele lepszą cenę niż ogromne łóżka małżeńskie i łatwo do nich dobrać materac oraz pościel.

Jaki materac do łóżka w sypialni?


Wybierając łóżko trzeba baczną uwagę zwrócić na jakość materaca, która jest wprost proporcjonalna do komfortu snu. Im lepszy materac tym bardziej komfortowy i wygodny sen.