Jak zorganizować przestrzeń w przedpokoju

W niemal każdym domu i mieszkaniu jest mniejsza lub większa przestrzeń wydzielona przy drzwiach wejściowych, która ma służyć wygodnemu zbieraniu się do wyjścia, witaniu gości i zmienianiu wierzchnich strojów. Jak urządzić przedpokój, żeby był funkcjonalny i dobrze spełnił te zadania?

Odpowiednie meble

Często w przedpokoju znajduje się wnęka lub pomieszczenie gospodarskie, które możemy zaadaptować na garderobę, jednak często musimy radzić sobie w bardziej ograniczonej przestrzeni Nawet jeżeli nasz przedpokój jest niewielki i nie zapewnia dużo miejsca do przechowywania, dobrze jest zadbać o to, by znalazły się tam wieszak na płaszcze i inne odzienie wierzchnie oraz organizer na buty Bokono. Nieużywane akurat z powodu pory roku czy te przeznaczone na specjalne okazje buty możemy wyczyścić i przechowywać w pudełkach w innej części domu, gdzie jest więcej miejsca. To samo dotyczy odzieży wierzchniej. Dzięki dobrej organizacji przechowywania nasi goście nie będą mieli problemu z rozebraniem się przed wejściem w głąb domu.

Rola przedpokoju

Urządzając przedpokój, warto pamiętać, że jest on pierwszym pomieszczeniem, które zobaczą odwiedzające nas osoby, dlatego powinien godnie reprezentować pozostałą część domu. Z uwagi na bardzo użytkowy charakter przedpokoju, dobrze jest zachować prostotę i ograniczyć przedmioty o funkcji czysto ozdobnej do jednego czy dwóch elementów. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, żeby lustro w secesyjnej ramie, efektowne klosze na lampy czy designerskie stojaki na buty podkreślały charakter naszego domu. Pamiętajmy również, że jednym z najbardziej dominujących elementów w przestrzeni przedpokoju są drzwi wejściowe, więc należy zwrócić uwagę nie tylko na ich trwałość, ale również walory estetyczne. Ciekawy efekt możemy osiągnąć, montując kolorowe drzwi w pomalowanym na biało przedpokoju.