Komoda w sypialni – ważny element wystroju wnętrza

Dobrym sposobem aranżacji mieszkania jest wykorzystanie mebli, które łączą w sobie walory użytkowe i dekoracyjne. Ozdobą może być ciekawie zaprojektowana bryła, faktura zastosowanego tworzywa lub oryginalne zestawienia kolorystyczne. Takie możliwości stwarza komoda, posiadająca wiele praktycznych funkcji. Ten mebel zwłaszcza przydaje się w sypialni, do przechowywania drobnych elementów garderoby. Warto wybrać model z dużą pojemnością i efektownym designem.

Pełne szuflad komody do sypialni

Spośród licznych modeli dostępnych w Novodom.pl, szczególną funkcjonalnością wyróżniają się projekty ze sporą liczbą szuflad. Nowoczesne rozwiązanie na cichy domyk pozwala korzystać z mebla bez powodowania hałasu zakłócającego sen pozostałych domowników. W komodach do sypialni można przechowywać:

  • bieliznę pościelową,
  • ręczniki,
  • bieliznę osobistą,
  • skarpety,
  • krawaty,
  • czasopisma,
  • podręczne kosmetyki.

Wyposażone w wiele szuflad komody do sypialni pomieszczą znaczną ilość rzeczy, które warto mieć zawsze pod ręką.

komody do sypialni

Jak wykorzystać blat komody do sypialni?

Górna powierzchnia tego mebla stwarza nieograniczone możliwości jej zagospodarowania. Można na niej umieścić telewizor, duże lustro, szkatułkę na biżuterię. Jeśli ktoś chce skupić się głównie na aranżacyjnej funkcji mebla, postawi na blacie antyczny zegar, piękny wazon z kwiatami, lampę stołową z efektownym abażurem lub fotografie w ozdobnych ramkach. Na blacie komody dobrze prezentują się rośliny doniczkowe, które dodatkowo wprowadzają do sypialni powiew natury.

Tworzenie oryginalnych stylizacji

Ze względu na stosunkowo niewielką wysokość komód do sypialni, ponad nimi pozostaje wolna powierzchnia ściany. To przestrzeń, na której da się wyeksponować obrazy, wyroby rękodzieła artystycznego lub ozdobne kinkiety. W zależności od stylu, w jakim urządzone jest wnętrze, można do szuflad dobrać odpowiednie uchwyty; retro z metalowymi okuciami albo proste, nowoczesne formy. Uchwyty komody do sypialni dziecka mogą być w kształcie zabawkowych figurek w rozmaitych kolorach.