Narożnik skandynawski – czy sprawdzi się w małym salonie?

Wśród szczególnie modnych stylów wnętrzarskich pojawia się konwencja skandynawska. Stonowane barwy oraz połączenie surowości z przytulnym charakterem sprawiają, że takie aranżacje cenione są przez wiele osób. W modnych salonach często pojawiają się skandynawskie narożniki. Najczęściej umieszczane są jednak w przestronnych wnętrzach. Czy sprawdzą się też w małych pokojach?

Meble dopasowane do wystroju

Narożnik skandynawski – taki – zakupić można w wielu różnych wersjach. Kanapy z tej kategorii posiadają zwykle stonowane odcienie, takie jak szarość i grafit. Możliwe jest jednak odnalezienie również egzemplarzy w innych kolorach. Poszukując modelu do swojego mieszkania, warto zwrócić uwagę na jego wielkość i poszczególne cechy. Największe narożniki sprawdzą się przede wszystkim w przestronnych pomieszczeniach. Warto jednak zainteresować się też ofertą egzemplarzy o mniej masywnym wyglądzie, które mogą być korzystnym rozwiązaniem w niewielkich mieszkaniach. Jak wybrać kanapę, która nie wywoła wrażenia przytłoczenia?

Kanapa dopasowana do wielkości wnętrza

Niezależnie od wielkości, mebel może sprawiać wrażenie masywnego lub bardziej delikatnego. Nowoczesny narożnik w stylu skandynawskim doskonale sprawdzi się też w niewielkich salonach. Korzystnym rozwiązaniem może okazać się wybór modelu ze smukłymi, drewnianymi nogami. Nie tylko podkreślą modny charakter wnętrza, ale też powiększą je optycznie. Ciemny mebel warto ponadto ustawić w pokoju o jasnych ścianach. Jeśli pomieszczenie urządzono w barwach szarości, lepiej postawić na biały, kremowy lub żółty model. Odpowiednio dobrany narożnik sprawdzi się w każdym salonie.