Trzy zasady, których warto przestrzegać, kupując stolik ze schowkiem

Stolik kawowy to mebel, bez którego trudno wyobrazić sobie dziś salon. Różnorodność modeli tego typu sprawia jednak, że wybór najbardziej atrakcyjnego może być dość skomplikowany. Na co warto więc zwrócić szczególną uwagę?

Mały stolik na długie lata

Bez względu na to, czy w grę wchodzi stolik ze schowkiem, czy też klasyczny stolik kawowy, dobrze jest zwrócić uwagę na jego wytrzymałość. Stolik niskiej jakości szybko zacznie rzucać się w oczy, zwłaszcza jeśli pojawi się w otoczeniu solidnych, długowiecznych mebli. Rozpoznanie staranności wykonania wcale nie jest trudne. Alarmujące powinny być wszystkie te uszkodzenia, które są widoczne gołym okiem w momencie zakupu, nawet jeśli nie są duże. Do myślenia może też dawać wyjątkowo niska cena mebla.

Wysokość ma znaczenie

Stoliki kawowe ze schowkiem i klasyczne modele różnią się między sobą z uwagi na swój wygląd, materiał, z jakiego są wykonane oraz wysokość. Na tym ostatnim parametrze warto zatrzymać się na dłużej. Jeśli kupującemu zależy na meblu funkcjonalnym, powinien zwracać uwagę na to, aby wysokość stolika pokrywała się z wysokością kanapy lub wersalki, przy której ma on stać. Wbrew opiniom niektórych osób, stolik nie powinien być też zbyt niski, bo korzystanie z niego przestanie być komfortowe.

Funkcjonalny schowek nie tylko w małym salonie

Stolik kawowy ze schowkiem (zobacz ten model) robi dziś furorę w polskich domach. Kojarzy się z rozwiązaniem pojawiającym się przede wszystkim w niewielkich pomieszczeniach, w których łatwo o nieporządek. Jest ceniony jednak także przez właścicieli większych salonów ceniących sobie możliwość lepszej organizacji przestrzeni.