Komoda na nóżkach – jak wykorzystać jej potencjał?

Komoda na nóżkach wyróżnia się lekkością bryły oraz różnorodnością możliwości aranżacyjnych. W zależności od materiału, z którego została wykonana, stylistyki i koloru, będzie pasować do różnych wnętrz. Jak najlepiej wykorzystać potencjał tego nietuzinkowego mebla?

Komoda na nóżkach – nowoczesna lub w stylu retro

Komody to meble bardzo uniwersalne, ze względu na możliwość różnorodnego wykorzystania przestrzeni do przechowywania. Dostępne są modele z samymi szufladami, szufladami i szafkami lub nawet otwartymi półeczkami. Dzięki umieszczeniu bryły mebla na nóżkach, komoda nabiera większej elegancji i wizualnej lekkości. Dużo lepiej wpasowuje się również w rozmaite stylizacje mieszkania:

  • komody z postarzanymi frontami laminowanymi lub z litego drewna, na wygiętych nóżkach, pasują do stylu retro;
  • komody o prostych, geometrycznych kształtach, na wysokich nóżkach, pasują do wnętrz nowoczesnych;
  • komoda na nóżkach w mocnym kolorze, bez innych ozdobników, może stanowić mocny punkt wnętrza awangardowego lub eklektycznego.

Nóżki zapewniające lekkość i wygodę

komoda na nóżkach

Nóżki komody zapewniają nie tylko wizualną lekkość i elegancję bryły mebla. Jeśli są odpowiednio wysokie, umożliwiają również łatwe dotarcie do podłogi pod komodą. To duże ułatwienie dla wszystkich, którym zależy na szybkim i skutecznym sprzątaniu również pod i za meblami.  Odpowiedniej wysokości nóżki pozwalają na wykorzystanie podczas sprzątania robotów sprzątających.

Komoda na nóżkach do salonu, sypialni lub jadalni

Komoda na nóżkach sprawdzi się zarówno jako mebel do salonu, jak i wyposażenie sypialni lub jadalni. W zależności od sposobu zagospodarowania przestrzeni do przechowywania, komoda będzie idealnym miejscem do przechowywania serwetek i obrusów, bielizny, zastawy stołowej lub innych drobiazgów.