Na co zwrócić uwagę przy zakupie mebli ogrodowych?

Wybór funkcjonalnych i estetycznych mebli ogrodowych nie jest łatwy. Przy jego dokonywaniu należy wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników. Podpowiadamy, jak wybrać dobre meble ogrodowe.

Materiał wykonania

Pierwszym aspektem na jaki trzeba zwrócić uwagę kupując meble ogrodowe jest materiał, z którego zostały wykonane. Najczęściej spotykane modele zostały stworzone z drewna, tworzyw sztucznych oraz metalu. Meble drewniane prezentują się doskonale w towarzystwie bujnych ogrodowych roślin. Sprawdzą się w każdym rodzaju aranżacji. Odpowiednio pielęgnowane mogą służyć przez wiele lat. Meble z tworzyw sztucznych nie wymagają specjalistycznych zabiegów pielęgnacyjnych i są niezwykle odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne. Cechują się lekkością, dzięki czemu można je łatwo przenosić. Meble ogrodowe z metalu są trwałe i bardzo często istnieje możliwość ich złożenia, dzięki czemu zajmują mało miejsca. Wybór jest bardzo szeroki, należy jednak pamiętać, że meble powinny być funkcjonalne i pasować do danej aranżacji

Rozmiar i styl

meble do ogrodu zestawPoza wyborem materiału należy wziąć pod uwagę kilka innych istotnych czynników. Wybierają meble ogrodowe warto zwrócić uwagę na ich:

  • ergonomię – wiele osób ceni sobie modele z podłokietnikami i możliwością regulacji oparcia. Meble o charakterze wypoczynkową powinny zawierać wygodne poduszki lub materac.
  • rozmiar – gabaryty mebli powinny być dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkowników. W przypadku posiadania dużej rodziny lub zapraszania dużej ilości gości warto zdecydować się na modele o większych rozmiarach.
  • styl – nie można zapominać o dopasowaniu designu mebli do otoczenia, w którym mają się znaleźć. Powinny komponować się z kolorami dominującymi w ogrodzie.

Stylowe meble ogrodowe znaleźć można w sklepie internetowym Focusgarden, gdzie wybór jest bardzo duży, co sprawia że warto tam zacząć poszukiwania czegoś dla siebie.