Solidny i nowoczesny tunel foliowy

Tunel foliowy jest praktycznym i komfortowym tunelem ogrodowym, jaki sprawdza się podczas uprawy wymagających warzyw i roślin. Jakie zadania pełni konstrukcja? Dlaczego warto mieć ją w ogrodzie? Czym się cechuje?

Tunel foliowy

Najważniejszym zadaniem tunelu jest przyspieszenie okresu wegetacji roślin. Staje się to możliwe nawet pomimo tego, że we wnętrzu tunel nie utrzymuje sam w sobie stałej temperatury. Stosowanie tunelu pozwala przyspieszyć zbiór plonów nawet o kilka tygodni, co doceni każdy ogrodnik. W ofercie internetowych sklepów znajdziemy wiele ciekawych opcji. Podstawowy podział bazuje na tunelach z rurkami metalowymi lub z ramą z rurek PCV. Ta druga technologia odznacza się łatwością montażu i sporą lekkością. Materiał PCV nie ulega rdzewieniu i szybko się czyści, jednak nie jest tak trwały, jak metal. Atutem jest natomiast odporność na zmienną pogodę i uszkodzenia. Podczas doboru nie można pominąć wielkości tunelu foliowego, jaka pozwoli uzyskać pożądane efekty. 

tunel foliowy

Folia perforowana

Co wpływa na skuteczne działanie tunelu w ogrodzie? Przede wszystkim zastosowany rodzaj folii. Perforowana folia ma malutkie otwory, które mają za zadanie zwiększyć cyrkulację powietrza we wnętrzu namiotu foliowego. To z kolei zmniejszy ryzyko wystąpienia chorób grzybiczych, a taka folia nie wymaga częstego wietrzenia. Istotne jest też to, że materiał nieco gorzej radzi sobie z zachowaniem tej samej wilgotności i temperatury. W takiej sytuacji dobrać można folię o odwrotnych właściwościach, jaka szybko się nagrzewa. Pamiętajmy o częstym wietrzeniu. 

Solidne tunele foliowe posłużą nam przez długi czas i dadzą ogromną wygodę. Zakupu dokonamy w strefie online.