Stolik ogrodowy: plastikowy, drewniany, a może stalowy?

Stół ogrodowy to centralny element każdej przestrzeni na zewnątrz. Z estetycznego punktu widzenia zapewnia miejsce dla maksymalnie ośmiu osób w pięknej aranżacji, która przyciąga wzrok zarówno przyjaciół, jak i gości. Niektóre rozważania obejmują: równowagę rozmiaru, kształtu i koloru; materiały budowlane (drewno lub metal);

Stolik ogrodowy to przede wszystkim rodzaj

Duże stoły ogrodowe są zwykle wykonane z drewna, mają okrągły kształt i mogą pomieścić sześć osób. Mniejsze stoły są na ogół są mniejsze, okrągłe i często używane jako meble do śniadania lub jadalni.

Stół z fotelami to zazwyczaj są półokrągłe lub okrągłe meble z pojedynczymi krzesłami. Można je również dostać z drewnianymi ławkami i taboretami, które można przedłużyć, tworząc większy stół.

Niektóre rozkładane stoły są wykonane ze stali, a następnie pokryte tkaniną lub skórą. Regulują wysokość za pomocą teleskopowych nóg, co pozwala w razie potrzeby uzyskać jeszcze większą powierzchnię stołu.

stolik ogrodowy

Duży wpływ na stolik ogrodowy ma materiał

Różne rodzaje materiałów stołowych mają ogromny wpływ na styl i trwałość stołu.

Na focusgarden.pl dostępne są trzy rodzaje stołów ogrodowych: plastikowe, drewniane i metalowe. Najczęściej stosowanym tworzywem sztucznym jest politereftalan etylenu lub PET. Występują w różnych kształtach i rozmiarach, w tym okrągłych, kwadratowych, prostokątnych i sześciokątnych.

Rodzaj plastikowy jest dość trwały, ale nie tak elegancki jak inne materiały, takie jak drewno czy granit. Kolejnym najczęściej używanym materiałem jest drewno, które występuje w dwóch formach – litego drewna, które jest cięższe i droższe niż drewno kompozytowe z cienkich warstw forniru sklejanych żywicami lub tworzywami sztucznymi. Drewno kompozytowe jest lżejsze, a jednocześnie tak samo wytrzymałe, jak odmiany lite. Wreszcie istnieją wytrzymałe metalowe stoły, które są lekkie, odporne na wzrost temperatury i proste w transporcie.