Węże ogrodowe karcher – czym się kierować podczas ich wyboru?

Wąż ogrodowy karcher, jest bardzo przydatnym narzędziem. Niemniej jednak dokonując jego wyboru, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Jak zatem wybierać węże ogrodowe karcher? 

Długość 

Długość węża, powinno się dobrać do wielkości posiadanego ogrodu, żeby możliwie było swobodne dotarcie do najdalszych jego krańców. 

Średnica 

Średnica węża ogrodowego w dużej mierze, będzie w stanie zadecydować o ciśnieniu przechodzącej przez niego wody, jak i rezultacie – skuteczności podlewania. W sprzedaży dostępne są różnorodne wielkości, które podaje się w calach. W centymetrach, średnice wahać się mogą w przedziale 12,5-32 mm. Do sporych ogrodów, gdzie używa się długich wężów, najlepiej kupować modele mające większą średnicę, gdyż dzięki temu ciśnienie wody, będzie znacznie wyższe na wylocie. Zachęcam do przejrzenia ich oferty w sklepie https://erpixkarcher24.pl/117-weze-ogrodowe-i-bebny.

Ciśnienie rozrywające oraz robocze 

Ciśnienie robocze to maksymalna wartość, która może występować podczas użytkowania węża. Na ogół, będzie to 4-12 barów. Zaś ciśnienie rozrywające, jest minimalną wartością, w przypadku której przewód ulec może rozerwaniu. W tej sytuacji, jest to 8-50 barów. 

Materiał 

W wypadku ogrodowych węży, sporą uwagę należy przywiązywać do materiału, z którego zostały one wykonane. Po pierwsze, z uwagi na poziom bezpieczeństwa dla środowiska oraz zdrowia, warto jest dokonać wyboru produktu bez dodatku substancji szkodliwych. Po drugie, istotna jest też jakość wybranego surowca, która ma wpływ na żywotność. Ważna jest także ilość powłok oraz konstrukcja węża.