Jaka lampa podłogowa do pokoju?

Lampa podłogowa to praktyczny element wyposażenia domu, który pasuje do każdego stylu aranżacji. Świetnie sprawdza się zarówno w pokoju dziennym, sypialni, kuchni, jak i pokoju dziecięcym. Można jej używać podczas oglądania telewizji, czytania książki czy budowania nastroju w pomieszczeniu. Lampa podłogowa to niezwykle uniwersalny dodatek, który stanowi dodatkowe oświetlenie wprowadzające w pomieszczeniu wyjątkowy klimat przytulności i ciepła.

Lampy podłogowe – jakie są rodzaje?

Lampy podłogowe można podzielić między innymi ze względu na rodzaj statywu. W związku z tym wyróżniamy:

  • lampy na podstawie z tworzywa metalowego o pojedynczym ramieniu. Najlepiej sprawdza się ramię regulowane, które można dowolnie ustawiać w zależności od indywidualnych potrzeb
  • lampy oparte na klasycznym trójnogu
  • lampa podłogowa łukowa

Jaką lampę podłogową wybrać?

Wybór lamp podłogowych jest naprawdę szeroki. Różnią się nie tylko rodzajem statywu, ale również wielkością, materiałem wykonania czy typem klosza. Planując zakup lampy podłogowej, należy przede wszystkim dopasować ją do stylu konkretnego pomieszczenia. Metalowe elementy świetnie komponują się z industrialną aranżacją, natomiast drewniane ze skandynawską czy w stylu boho. Warto również pamiętać o funkcjonalności lampy, dlatego ważne jest, aby była wyposażona w regulowane ramię. Dzięki temu można wygodnie czytać ulubioną książkę, pracować czy uczyć się. Wybierając lampę podłogową, należy także zwrócić uwagę na wybór właściwej żarówki. Jeśli będzie ona używana głównie do czytania, należy dopasować optymalną temperaturę barwową żarówki. Dostępne są zarówno ciepłe, zbliżone do żółci odcienie, jak i zimne, białe światło. Najważniejszym kryterium doboru powinien być zatem indywidualny gust i oczekiwania względem oświetlenia. Podczas wyboru lampy podłogowej, warto zatem zastanowić się do czego będzie służyć w pomieszczeniu. Pamiętając o tych prostych kryteriach, wybór będzie z pewnością trafiony i pozwoli się cieszyć praktycznym oświetleniem. Dobrze jest również zajrzeć do ofert SFMeble, ponieważ mają bezkonkurencyjny wybór, bogaty choć nie drogi.