Kuchnia biała i ozdobiona

Urządzanie kuchni jest chyba najbardziej problematycznym zadanie podczas aranżacji całego domu i mieszkania. O ile w większych przestaniach stosunkowo szybko odnajduje się odpowiedzi na większość pytań, tak małe kuchnie sprawiają tyle problemów, że można się w tym wszystkim pogubić. Jednak w tym całym zamieszaniu związanym z praktycznymi rozwiązaniami, nie można zapomnieć o odpowiednim wystroju tego wnętrza, gdyż z założenia ma ono służyć przez lata.

Biel w kuchni

Ponadczasowym kolorem, który króluje w kuchniach od lat i nic nie zapowiada końca jego panowania jest biel. Przejawia się ona także w rozwiązaniach, gdy stawia się na intensywną barwę, na przykład ciemną zieleń, którą uzupełnia się właśnie bielą. Zaletą tych rozwiązań jest wspominana już nieprzechodząca moda, a że remont kuchni zdarza się najrzadziej jak to tylko możliwe to wykorzystanie motywu obecnego niezależnie od trendów, sprawia, że design jest zawsze aktualny. Do tego biała kuchnia po prostu świetnie wygląda, zwłaszcza gdy meble są w wysokim połysku i pięknie rozprowadzają światło. Jasna przestrzeń ułatwia także pracę w niej. Dodatkowo biel to synonim elegancji i klas, a różnorodność frontów szafek kuchennych sprawia, że może być ona w każdym stylu.

Dodać smaku

lampa drewniana wisząca

Aby biel nie okazała się nudna, należy ją uzupełnić o odpowiednie dodatki, np. ze sklepu SFMEBLE. Mimo, że w przypadku kuchni możliwość umieszczenia wielu dekoracji niemal nie istnieje, są sposoby na ożywienie tego wnętrza. Przede wszystkim cuda można zdziałać za pomocą blatu. Wybierając drewniany znacznie ociepli się pomieszczenie, natomiast stosując imitację betonu wprowadzi się zimny i surowy klimat. Przy neutralnej bieli można pozwolić sobie na każdy z tych i wiele innych wariantów. Tak samo będzie w przypadku płytek, czy paneli ściennych, które zajmując znaczący obszar, będą definiowały charakter kuchni. Oprócz wielkich elementów można działać za pomocą tych mniejszych dodatków, na przykład atmosferę ocieplić może lampa drewniana wisząca, a świeżości dodadzą posadzone w doniczkach zioła.