Lampa sufitowa do salonu- czy jedna będzie wystarczająca?

Salony to pomieszczenia które mają dla nas szczególne znaczenie. Wynika to z faktu, że to właśnie w nich spędzamy najwięcej czasu i wypoczywamy. Co więcej to właśnie w tym pomieszczeniu przyjmujemy także naszych gości, a co za tym idzie chcemy by nasz salon prezentował się imponująco. Doskonale zdajemy sobie sprawę również z tego, jak ważne staje się odpowiednie oświetlenie. Nie tylko poprawia ono widoczność w salonie po zmroku, ale również pozwala wykreować w nim niesamowity nastrój. Wobec tego czy jedna lampa do salonu będzie wystarczająca?

Jedna lampa sufitowa do salonu? Tak, jeśli…

Lampa sufitowa do salonu z pewnością może być samodzielnym źródłem światła. Niemniej jednak to, czy będzie ona wystarczająca do naszego salonu zależy tak naprawdę od wielu różnych czynników. Wobec tego kiedy lampa sufitowa do salonu da sobie radę w pojedynkę? Otóż w momencie, kiedy:

  • Nasz salon nie jest zbyt obszerny pod względem powierzchniowym
  • nasz salon ma zapewnioną odpowiednią ilość światła dziennego
  • nasz salon nie ma zbyt dużo zakamarków i wnęk

Nawet jeśli decydujemy się na lampę sufitową, która ma pełnić rolę samodzielnego źródła światła, dalej niezwykle ważne jest to, by wybrać odpowiednie żarówki. Muszą one zapewniać odpowiednią moc i świecić dość ciepłym światłem. W takim przypadku warto również stawiać na żarówki energooszczędne.

Jedna lampa sufitowa do salonu? Nie, jeśli…

Lampa sufitowa do salonu może w niektórych przypadka nie okazać się wystarczająca. Wówczas niezbędne będzie zastosowanie dodatkowego oświetlenia punktowe lub po prostu wykorzystanie kilku tego typu lamp. Wobec tego kiedy jedna lampa sufitowa do salonu nie okaże się wystarczająca? Otóż w momencie, kiedy:

  • nasz salon wyróżnia się niezwykle pokaźnym metrażem
  • nasz salon ma wiele wnęk i różnorodnych zakamarków do których światło nie będzie docierać
  • nasz salon nie ma zbyt dużej ilości okien, przez które wpadałaby wystarczająca ilość światła dziennego

W wyżej wymienionych przypadkach warto postarać się o dodatkowe źródło światła.