Oświetlenie kuchni w stylu industrialnym

Lampy do kuchni powinny być funkcjonalne, efektywne i dopasowane do aranżacji wnętrza. Kuchnia to miejsce, które ze względu na swój charakter, musi mieć wystarczające i wygodne oświetlone. Poza oświetleniem centralnym należy oświetlić te miejsca, w których przebywamy najczęściej, przyrządzając posiłki i później je spożywając. Dlatego istotne są dobre lampy nad kuchennym blatem, kuchenną wyspą i kuchennym stołem.

Nowoczesne lampy do kuchni

Do nowoczesnych i przestrzennych kuchni lampy dobiera się również w nowoczesnym stylu, nawiązującym do aranżacji wnętrza. Lampy pełnią tu funkcje przede wszystkim ozdobną, ale jednocześnie powinny dobrze to pomieszczenie oświetlać.
W przypadku minimalistycznych, industrialnych wnętrz oświetlenie kuchenne dobiera się w surowych i pozbawionych jakichkolwiek ozdób formach. Centralna lampa do kuchni może być listwą z halogenami w czarnym lub szarym kolorze. Nad kuchennym stołem idealnie sprawdzi się lampa wisząca, przypominająca swoim kształtem odwróconą do góry dnem miednicę. Oświetlenie kuchenne nad blatem roboczym stanowią z reguły listwy LED lub punkty świetlne. Nad wyspą kuchenną można zawiesić kilkupunktową lampę wiszącą. Trzy żarówki bez klosza na czarnych kablach będą świetnym dodatkiem do wnętrza w stylu industrialnym.

Funkcjonalność i elegancja w jednym

Styl industrialny charakteryzuje się surowością, stonowaną kolorystyką i brakiem ozdób. Pomieszczenia urządzone w tym stylu, jak chociażby kuchnia, są zazwyczaj przestrzenne i minimalistycznie wykończone. Ciekawy, industrialny design lamp do kuchni sprawia, że pomieszczenia te nabierają klimatycznego charakteru. Lampy stają się tu rodzajem eleganckiej ozdoby, nawet jeżeli są to niczym nieosłonięte żarówki na kablu. Istotne jest solidne wykonanie oświetlenia kuchennego i jego właściwe rozplanowanie. Źródło: https://www.elampy.pl/lampy-do-kuchni.