Poduszki dekoracyjne – jak je wybierać?

Nie da się ukryć, że jednym z najważniejszych elementów wystroju salonu są poduszki dekoracyjne. Nasz artykuł stworzyliśmy specjalnie dla Ciebie, abyś poznał zasady, którymi należy się kierować podczas wybierania poduszek ozdobnych. 

 Zasady, które pomogą Ci wybrać poduszki dekoracyjne

  • Rozmiar

Wybierając poduszki kieruj się rozmiarem kanapy na której owe poduszki się znajdą. Generalizując dla sof trzy-osobowych najlepszym wyborem będą poduszki o wymiarach 45cmx45cm lub 50cmx50cm. Wybierając mniejsze poduszki sprawisz, że cała kanapa będzie wyglądała po prostu dziwnie i niekorzystnie. Na rynku istnieją też dekoracyjne poduszki XXL, o wymiarach 60cmx60cm, które są przeznaczone dla naprawdę ogromnych sof. Pomogą one stworzyć przytulną atmosferę w salonie. Masz malutką kanapę? Wybierz poduszki o wymiarach 40cm x 40cm. Ponadto poduszki o takich wymiarach będą również dobrze prezentować się na fotelach. 

  • Kształt
poduszki dekoracyjne

Jak powszechnie wiadomo to właśnie kwadratowe poduszki są najbardziej popularne. Niemniej jednak w sklepie równie często można spotkać poduszki ozdobne prostokątne i okrągłe. Aby wybrać idealny dla siebie kształt odpowiedz sobie najpierw na pytanie do czego zamierzasz używać tej poduszki. Dla posiadaczy skórzanej kanapy poleca się wybór poduszek w kształcie wałka, ponieważ nie ześlizgują się tak łatwo z kanapy. Jeżeli zamierzasz podpierać niższą część kręgosłupa wybierz poduszki prostokątne. Kwadratowa poduszka natomiast najlepiej sprawdzi się jako podpora pod całą długość pleców. 

Jaki materiał wybrać?

1. Bawełna – jest to naturalne i miękkie włókno. Dobrze znosi pranie mechaniczne, jest odporna na kurczenie się. Niemniej jednak może wymagać prasowania po praniu.

2. Poliester – jest to bardzo tania, wytrzymała i odporna na zagniecenia tkanina. Niestety ale za niską ceną idzie niska jakość, jest to sztuczna tkanina, która nie oddycha.

3. Len – ten materiał jest bardzo przyjemny w dotyku, nie mechaci się oraz jest sztywny. Tutaj natomiast za wysoką jakością idzie wysoka cena lnu, ponadto ten materiał łatwo się gniecie.