Sypialnia boho – jak ją urządzić?

Styl boho jest z pewnością jednym z najbardziej popularnych stylów w aranżacji wnętrz. Nic więc dziwnego, że coraz chętniej decydujemy się na urządzenie sypialni właśnie w ramach tego stylu. Oczywiście śmiało można powiedzieć, że ma on zarówno swoich zagorzałych zwolenników jak i przeciwników. Sypialnia boho jest pewnego rodzaju wnętrzem, w którym panuje swoisty artystyczny nieład, jednak w pewnym sensie wszystkie elementy tworzą niezwykle spójną kompozycję. Jednak jak urządzić sypialnie w stylu boho?

Sypialnia boho – na jakie barwy postawić?

Sypialnia boho to poniekąd sypialnia urządzona w kultowym stylu hippie. Wobec tego nie trudno się zorientować, że przy dobieraniu do niej odpowiednich kolorów, warto postawić na barwy, które jak najbardziej zbliżone są do tych, które można odnaleźć w przyrodzie. Idealnie sprawdza się więc:

  • zgnita zieleń
  • pomarańcz
  • rudy
  • brąz i jego wszystkie odcienie
  • żółty
  • bordowy

Oczywiście kolory te nie muszą występować osobno i z powodzeniem można zastosować je w różnych konfiguracjach. Warto jednak pamiętać, że malując ściany sypiali na jeden kolor, wówczas dodatki lub inne akcenty muszą być dopasowane w innym kolorze. Z powodzeniem sypialnia boho może być urządzona tak, by miejsce w niej znalazły wszystkie, wymienione powyżej barwy. 

Sypialnia boho – jakie dodatki?

Sypialnia boho bez dodatków z pewnością nie będzie kompletna. W przypadku jeśli zastanawiamy się jakie ozdoby i dekoracje sprawdzą się najlepiej, to odpowiedź jest niesamowicie prosta. Trzeba bowiem postawić na wszystko, co jest pochodzenia naturalnego. Idealnym rozwiązaniem będą więc wszelkiego rodzaju wiklinowe kosze i krzesła, a także duże ilości poduszek, koniecznie z ozdobnymi frędzlami. Nie można zapomnieć o dopasowaniu do wnętrza roślin, najlepiej tych, które dynamicznie pną się w górę. Warto zwrócić uwagę również na pościel, która powinna posiadać motywy roślinne i być utrzymana w odpowiedniej kolorystyce. Zrezygnujmy jednak z wszelkich błyskotek i świecących ozdób, na rzecz wiecznie modnej naturalności i wdzięku. Po więcej inspiracji zapraszamy do artykułu na stronie sfmeble.