Białe żaluzje drewniane – dlaczego to dobry wybór?

To nie przypadek, że białe żaluzje z drewna cieszą się rosnącą popularnością. To neutralny estetycznie element wystroju wnętrz, który doskonale chroni przed zbytnim nasłonecznieniem. Żaluzje w białym kolorze można zestawić dodatkowo z dekoracyjnymi zasłonami. Niezależnie od tego, czy szukasz żaluzji do pomieszczenia w stylu nowoczesnym czy klasycznym,  biała osłona okienna z drewna będzie dobrym wyborem. 

Białe żaluzje drewniane  – ponadczasowe rozwiązanie do każdego wnętrza

Biel to kolor, który pasuje zarówno do popularnego stylu skandynawskiego, jak i do surowego stylu loftowego czy wnętrz rustykalnych. Samo drewno wykorzystywane do produkcji żaluzji to materiał naturalny i ponadczasowy. Co istotne, czołowi producenci białych żaluzji drewnianych jak Lestore oferują swoim klientom lamele o różnych szerokościach. W praktyce oznacza to, że można nowe żaluzje idealnie dopasować do swojego okna, a konkretnie jego rozmiaru. Z pomocą dobrej jakości żaluzji z drewna możesz bardzo skutecznie chronić dane pomieszczeniem przed zbytnim nagrzewaniem się w słoneczne dni. Co istotne, dzięki drewnianym roletom zachodzi odpowiednia cyrkulacja powietrza, zatem na szybach nie osadza się para wodna.

żaluzje drewniane białe

 Najważniejsze zalety białych żaluzji z drewna

Ponadczasowa elegancja to tylko jeden z istotnych argumentów za białymi żaluzjami. Warto podkreślić, że modele drewniane są lekkie i bardzo trwałe. Z powodzeniem można ich używać przez całe lata. Białe żaluzje drewniane bardzo dobrze chronią przed promieniami słonecznymi i ich oddziaływaniem – ani zasłony ani inne przedmioty nie wyblakną. 

Modele z drewna mają tę ogromną zaletę, że nie emitują one żadnych substancji szkodliwych dla zdrowia człowieka. Ni powodują również dokuczliwych reakcji alergicznych. Zatem klasyczne, żaluzje w białym kolorze sprawdzą się również w domach, w których mieszkają alergicy. Białe drewniane lamele są łatwe w pielęgnacji. Zarówno kurz, jak i inne zabrudzenia można szybko usunąć, co jest istotne z punktu widzenia osób uczulonych. 

Żaluzje z drewna mogą być montowane również w pomieszczeniach, gdzie panuje stosunkowo duża wilgotność. Chodzi tutaj zwłaszcza o kuchnię i łazienkę. W tych pomieszczeniach najlepszym wyborem będą żaluzje z drewna egzotycznego.