Która myjka ciśnieniowa będzie najlepszym wyborem?

Myjki ciśnieniowe Karcher cieszą się niesłabnącą popularnością. Nie ma się czemu dziwić – w końcu są to urządzenia, które pomagają utrzymać porządek w domach. Nie każda osoba jednak wie, jaką myjkę wybrać. Jakie czynniki należy wziąć pod uwagę? Warto więc zająć się tym tematem, aby podczas zakupów podjąć właściwą decyzję.

Jakie ciśnienie ma myjka?

Skoro chce się wybrać urządzenie bazujące na ciśnieniu, to należy sprawdzić, jakie ono będzie. Ciśnienie wyrażane jest w barach albo megapaskalach (bar, MPa). Szereg urządzeń, które w obecnych czasach znaleźć można w ofercie, może mieć ciśnienie od od 50 do nawet 200 barów. Które z nich będzie najlepsze, jeżeli chodzi o domowy użytek? Jeżeli myjka będzie użytkowana okazjonalnie, to wystarczy to urządzenie o mocy 100ba. W przypadku częstego użytkowania, 200 ba będzie najlepszym wyborem. Dlaczego? Ponieważ taka myjka ciśnieniowa Karcher zapewnia zdecydowanie więcej możliwości i funkcji.

Jaką moc powinna mieć myjka?

Kolejna ważna kwestia, to moc. Myjki ciśnieniowe, użytkowane przy podstawowych porządkach, mogą mieć moc utrzymującą się na poziomie 1200–1600 W. Chociaż, są takie myjki ciśnieniowe Karcher, których moc jest w stanie osiągnąć nawet 3kW. Ogromna liczba, która polecana jest dla użytkowników profesjonalnych, gdzie myjka znajdzie się w ciągłym użytkowaniu. Nie można jednak zapomnieć o tym, że myjki o dużej mocy pobierają więcej prądu, dlatego warto się dobrze zastanowić, czy tak wydajne urządzenie będzie komuś faktycznie potrzebne.