Drzwi przesuwne do szafy – idealne i praktyczne rozwiązanie

Wejście do szafy czy garderoby musi być praktyczne i solidne. Najlepszym rozwiązaniem są drzwi przesuwne, które można zamontować w każdym pomieszczeniu. Jakie rodzaje systemów drzwi przesuwnych można znaleźć?

Szafa z drzwiami przesuwnymi

System drzwi przesuwnych umożliwia szybkie dostanie się do wnętrza. Drzwi nie zajmują miejsca i sprawdzają się w niewielkich pomieszczeniach, jak i na dużych przestrzeniach. Dzięki dostępności różnego rodzaju systemów można stworzyć szafę na wymiar wedle własnych upodobań. Dodatkowo wybierając kompletny system drzwi przesuwnych, można bez problemu samodzielnie je zamontować.

Drzwi przesuwne do szafy – rodzaje

System drzwi przesuwnych może składać się z jednego skrzydła, dwóch lub więcej. Wszystko zależy od wielkości pomieszczenia, w którym mają być one zamontowane. Można wybrać także systemy z prowadzeniem dolnym, a także dolnym i górnym. Idealnym rozwiązaniem są drzwi przesuwne kompletny zestaw, który ułatwia montaż.

Zalety drzwi przesuwnych

Drzwi przesuwne są praktyczne i sprawdzą się w każdym wnętrzu. Do wyboru są systemy wykonane z aluminium, stali oraz tworzyw sztucznych. Systemy drzwi przesuwnych umożliwiają zamontowanie bardzo wysokich i ciężkich drzwi. Można wybrać system z drzwiami bypass, które mijają się i nie wymagają montowania w konkretnym skrzydle. Taka opcja znacznie ułatwia korzystanie z bardzo dużej i szerokiej szafy.

Drzwi przesuwne do szafy narożnej i pawlacza

W wielu mieszkaniach idealnie pasuje szafa narożna, w której także warto zamontować drzwi przesuwne. Jest to także doskonały wybór do różnego rodzaju pawlaczy, które coraz częściej pojawiają się w niewielkich mieszkaniach i pomieszczeniach.