Jak wybrać kabinę prysznicową?

Aranżacja łazienki bardzo często nastręcza wielu problemów. W budynkach wielorodzinnych łazienki są dość małe i trzeba bardzo dobrze zaplanować każdy centymetr pomieszczenia. Na szczęście producenci oferują szeroką gamę kabin prysznicowych, które można dopasować do każdej aranżacji.

Kabina łazienkowa z brodzikiem czy bez?

Coraz częściej w najnowszych trendach można zauważyć łazienki, w których zamontowana jest kabina bez brodzika. Jest to minimalistyczne rozwiązanie, które stosowane jest najczęściej w domkach jednorodzinnych, gdyż tam jest możliwość zamontowania odpływu wody pod podłogą. Oczywiście w budynkach wielorodzinnych też można wykonać taki odpływ, jednak wymaga to nieco większego nakładu pracy. W sklepach dostępne są minimalistyczne brodziki, które z powodzeniem sprawdzą się w nowocześnie urządzonych łazienkach. Głębszy brodzik przyda się z kolei osobom, które mają jedynie prysznic i małe dzieci. W takim brodziku można wykąpać swobodnie malucha oraz zrobić pranie.

Kabiny prysznicowe typu walk-in

W wielu projektach można zauważyć w łazience kabiny typu walk-in. Taka kabina: https://admix.pl/kabiny-prysznicowe składa się jedynie z szyby, która zabezpiecza łazienkę przed pochlapaniem. Nie ma zamontowanych drzwi, a odpływ wykonany jest pod posadzką. Kabina montowana jest przy użyciu wytrzymałych elementów, które są niewielkie i nie rzucają się w oczy. Najczęściej w kabinie zamontowany jest zestaw prysznicowy podtynkowy, który nie zabiera przestrzeni wewnątrz. Kabiny łazienkowe typu walk-in idealnie nadają się dla osób starszych, które nie muszą pokonywać żadnych barier, aby wziąć prysznic. Z łatwością można także taką kabinę dopasować do każdej łazienki, gdyż podczas montażu nie ma żadnych ograniczeń. Dodatkowo jest ona bardzo łatwa do utrzymania w czystości. Nie ma zakamarków ani szczelin, które szybko się brudzą, a ciężko je wyczyścić.