Jaki powinien być przycisk do spłuczki?

Może wydawać się, że przycisk do spłuczki to detal, na który nikt nie zwraca uwagi. Że to coś tak drobnego, że jego wygląd i wykonanie nie mają żadnego znaczenia. To jednak spory błąd. W rzeczywistości to właśnie takie detale dowodzą tego, czy aranżacja wnętrza została dobrze przygotowana, czy też konieczne jest wprowadzenie w niej zmian. Jaki powinien być dobry przycisk do spłuczki?

Odpowiednia czułość

Niewiele osób o tym myśli, ale przycisk do spłuczki (zobacz taki: https://lazienka-rea.com.pl/toalety-ubikacje/przyciski-do-spluczki.html ) powinien charakteryzować się odpowiednią czułością. Niewskazane jest, by reagował on na lekkie dotknięcie, ale wciśnięcie go nie powinno też wymagać ogromnej siły. Bardzo ważne jest, by nawet osoba starsza, schorowana czy dziecko, była w stanie samodzielnie spuścić wodę w toalecie. Za wysoka czułość może z kolei doprowadzić do tego, że woda będzie spłukiwana przypadkiem, bez takiej intencji. To wiąże się z marnowaniem wody oraz robieniem niepotrzebnego hałasu. W końcu zdarzają się sytuacje, w których jest on bardzo niewskazany.

Łatwy w obsłudze

W teorii przycisk powinien być bardzo prostym mechanizmem, z którym poradzi sobie każdy. W rzeczywistości zdarzają się projekty tak skomplikowane, że osoba korzystająca z toalety potrzebuje dłuższej chwili, by spłukać wodę. Tak nie powinno być. W przypadku przedmiotów tak funkcjonalnych ważniejsza powinna być łatwość obsługi niż bardzo fantazyjny design.

Wygląd dopasowany do aranżacji łazienki

Przycisk musi być dopasowany do aranżacji łazienki. W końcu stanowi jej ważną część. Jego wygląd ma ogromne znaczenie, bo musi dobrze harmonizować z resztą wyposażenia. W przypadku przycisków montowanych do zabudowanych spłuczek można wybierać pomiędzy takimi, które będą dobrze widoczne oraz takimi, które będą wtapiać się w ścianę, na której je umieszczono. Oba te rozwiązania mają swoje zalety i warto zastanowić się przed podjęciem ostatecznej decyzji o wyborze jednego z nich. Dobrym pomysłem może być zakup dwóch przycisków i porównanie, który z nich będzie lepiej prezentował się w konkretnej łazience.