Sedes z bidetem – sposób na zachowanie higieny miejsc intymnych

W coraz większej ilości polskich łazienek można spotkać tajemniczo wyglądające urządzenie, zwykle umiejscowione bezpośrednio obok muszli klozetowej. Nie jest to ani sedes ani dodatkowa umywalka, chociaż do tego drugiego z pewnością mu bliżej. Urządzeniem, o którym mowa jest bidet, czyli idealne rozwiązanie dla osób ceniących sobie wysoki poziom higieny intymnej. Czym dokładnie jest bidet i jak z niego korzystać? Dlaczego sedes z bidetem zwykle są umieszczone bezpośrednio obok siebie? Ten artykuł postara się odpowiedzieć na powyższe pytania.

Bidet, czyli umywalka do intymnych części ciała

Bidet to urządzenie, które ma na celu umycie sfer intymnych po skorzystaniu z toalety, co daje znacznie lepsze efekty niż standardowo używany papier toaletowy. Zwykle w sklepach można dostać zawierający sedes z bidetem zestaw, tak aby były one do siebie idealnie dopasowane. Ważną częścią bidetu jest też bateria, bo to właśnie z jej użyciem przebiega mycie miejsc intymnych. Na bidecie można usiąść zarówno przodem, jak i tyłem, a po odkręceniu kurka lub pociągnięciu wajchy woda odpowiednio obmyje brudne części ciała. Większość modeli posiada dostęp do ciepłej i zimnej wody, a niektóre z nich pozwalają nawet na regulację siły natrysku.

Czy warto zainwestować w sedes z bidetem?

Oczywiście dbanie o higienę osobistą to sprawa, do której każdy ma inne podejście. O ile coraz więcej osób decyduje się na zaopatrzony w sedes z bidetem zestaw, to wielu Polakom dalej wystarczy zwykły papier toaletowy. Mimo wszystko bidet umieszczony obok toalety dobrze świadczy o właścicielu łazienki. Sprawa wygląda inaczej w przypadku osób z chorobami miejsc intymnych, dla których bidet z sedesem powinien być koniecznością. Dzięki niemu mogą zachować najwyższy poziom higieny, bez konieczności brania wielu kąpieli dziennie. Wodę w bidecie można nawet wymieszać z lekiem, tak aby wygodnie pokryć nim chorą partię ciała.